Hurra, udało nam się pozyskać dofinansowanie Fundacji PKO BP na realizację projektu "Super Star II". Celem projektu jest promowanie uczniów wyróżniających się, uzdolnionych uczących się w Szkole Podstawowej w Dywitach. W wyborze naszych Super Starów pomogli nam nauczyciele dywickiej szkoły, wyłoniono 11 laureatów. Na etapie 0-3 zaszczytny tytuł otrzymali: Krzyś Deptuła z oddziału zerowego, Hania Bil - kl.1, Agnieszka Pawlak z klas drugich i Milena Gajlewicz z klas 3, natomiast w starszych klasach wyłonieni zostali następujący uczniowie: Ania Słowik i Gabrysia Karwowska z klas 4., Julia Kucińska z klas 5, Agnieszka Orzoł z klas 6, Hanna Sieluk z klas 7, a w klasach gimnazjalnych: kl.2- Justyna Barańska i w klasach 3.- Anna Skórzyńska. Nagrody zostały wręczone przez pracowników olsztyńskiego banku PKO BP 22 czerwca podczas uroczystego apelu podsumowującego naukę w roku szkolnym 2017/2018. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe Fundacji PKO BP.

DSC04079 DSC04155 DSC04154 DSC04080

"Palma bzije, nie zabzije
Niechaj Pan Bóg zmartwychwstaje
Niechaj Woma zdrozie daje
Palma bzije, nie zabzije
Za sześć dni, za sześć nocy
Doczkowom Zielgónocy."

Wczoraj w dywickim kościele parafialnym podsumowana została 4. edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „KWIETNO PALMA WIELKANOCNA” 2018 organizowanego przez Stowarzyszenie "Nasze Dzieci", oto wyniki:

Nagroda Sołtysa Dywit:
Lena Baka z klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Dywitach.

klas I -III
I miejsce – Maks Klimczuk z kl. I c ze Szkoły Podstawowej w Dywitach
II miejsce – Piotr Waszkiewicz z kl. III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupach
Nie przyznano trzeciego miejsca, ani wyróżnień.

Klasy IV- VI
I miejsce – Gabriela Agata Karwowska z kl. IV b ze Szkoły Podstawowej w Dywitach
II miensce – Anna Słowik z klasy IV d ze Szkoły Podstawowej w Dywitach
III miejsce – Agnieszka Orzoł z klasy VI c ze Szkoły Podstawowej w Dywitach
wyróżnienie – Lena Maciąg z klasy IV b ze Szkoły Podstawiwej w Dywitach

W kategorii zespołowej:
I miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach
wyróżnienia: - grupy z Samorządowego Przedszkola w Słupach - maluchy i dwie grupy starszaków.
Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy”

W kategorii przedszkole indywidualne:
I miejsce- Jan Słowik- Przedszkole Samorządowego w Dywitach
II miejsce – Karol Orzoł – Przedszkole Samorządowe w Dywitach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zparaszamy do udziału za rok w kolejnej edycji tego konkursu.

Nagrody ufundowali: Sołectwo Dywity, Gmina Dywity i Stowarzyszenie "Nasze Dzieci". dziękujemy?

Koordynatorem konkursy jest Pani Joanna Żach.

IMG 8509IMG 8526

IMG 8527IMG 8537

IMG 8538IMG 8544

W konkursie wystartowało 17 osób.

I miejsce Sieluk Hanna  SP Dywity

II miejsce Pieczkowska Vivien  SP Sprecowo

III miejsce Wermter Klaudia SP Bukwałd oraz Sontowska Gaja SP Dywity

Wyróżnienia:

Walentynowicz Julia SP Sprecowo

Grubert Patryk SP Bukwald

Serdecznie gratulujemy:-)

W konkursie wzięli również udział:

Krasowska Agnieszka SP Bukwald

Jara Zosia SP Tuławki

Szymukowicz Oliwia SP Tuławki

Lachowicz Klaudia SP Tuławki

Boguslawski Mateusz SP Dywity

Urbański Paweł SP Dywity

Filipiak Aleksander SP Dywity

Czupyt Karolina SP Dywity

Ostrowska Patrycja SP Dywity

Berdysz Wiktoria SP Dywity

Dawidzionek Laura SP Dywity

Zapraszamy laureatów i wyróżnionych na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 15.03.2018 o godzinie 16.30 w SP w Dywitach.

koordynator konkursu

J.Emilian

Dzieci uczące się j. niemieckiego w Szkole Podstawowej w Dywitach uczestniczyły w warsztatach pod patronatem Instytutu Goethego w Bibliotece Wojewódzkiej w Olsztynie w ramach nawiązanej współpracy. Warsztaty były dla nas cenną, wspaniałą, niezwykle ciekawą lekcją historii. Każdy z nas zabrał ze sobą najstarsze zdjęcia rodzinne- niektórym udało się zdobyć fotografie swoich pradziadków i krewnych z okresu I wojny światowej. W oparciu o zdjęcia, które zabraliśmy ze sobą na warsztaty były prowadzone zajęcia. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o naszych przodkach, o modzie (stylu ubierania się, fryzurach)oraz o codziennym ich życiu. Niektórzy z nas byli bardzo zdziwieni faktem, że tak dużo rzeczy można wyczytać z fotografii. Warsztaty wszystkim nam się bardzo podobały. Zajęcia były prowadzone po polsku i niemiecku przez przesympatyczne Państwo Maindl. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Otrzymaliśmy również pochwałę za zdyscyplinowanie i za aktywne uczestnictwo w zajęciach. Podczas warsztatów nie zabrakło słodkości oraz upominków dla wszystkich uczestników warsztatów. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Annie Derda, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w fascynującej lekcji historii. Czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty. Na zajęcia zabraliśmy również przygotowane przez nas drzewa genealogiczne naszych rodzin, które można podziwiać w gablotach Biblioteki Wojewódzkiej na olsztyńskiej starówce.

07.02.2018 dzieci z kl. 1,2 i 3 uczące się j. niemieckiego podczas zajęć dodatkowych organizowanych w naszej szkole pod patronatem Stowarzyszenia Nasze Dzieci wraz z p. A. Gębicką i J. Emilian udały się na nietypową, choć bardzo ciekawą lekcję do Muzeum Przyrody. Podczas zwiedzania muzeum dzieci uczyły się słówek w j. niemieckim. Wszyscy uczestnicy bardzo się angażowali w rozwiązywanie zagadek, aż dotarli do Drapieżnego Skarbu w Muzeum Przyrody. Muzeum zwiedzane było ciekawą metodą Questu. Na wszystkich uczestników językowej wyprawy na koniec czekała słodka niespodzianka. Wyjazd uważamy za bardzo udany. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wyprawy .