SPRAWOZDANIE Z WYKORZYSTANIA STYPENDIUM

12.05.2016 r. na posiedzeniu komisji do spraw przyznawania stypendium „Laur” przy stowarzyszeniu „Nasze Dzieci” w Dywitach przyznano trzy stypendia z ośmiu złożonych wniosków. Stypendia otrzymali: Pola Maciąg, Jakub Czajkowski, Kacper Kleszczyński.

Dwoje pierwszych otrzymało stypendia po 1 000 zł, a trzeci 500 zł.

  1. Pola Maciąg – absolwentka Szkoły Podstawowej w Dywitach – za otrzymane stypendium po uprzedniej konsultacji ustnej zakupiła laptopa. Komputer ułatwia jej dostęp do sieci w celu poszukiwania informacji, przygotowania prezentacji do szkoły, rozwijania własnych pasji (poznaje różne style tańca). Dla Poli stypendium jest ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Celem i marzeniem stypendystki jest nauka tańca, zajęcie czołowych miejsc w turnieju tańca. Obecnie uczennica klasy I a Gimnazjum należy do Szkolnego Koła Caritas. Bierze udział w zbiórce żywności w Agro – Samie w Dywitach i zbiórkach na Hospicjum Domowe Caritas. 
  2. Jakub Czajkowski uczeń III a Gimnazjum w Dywitach za otrzymane pieniądze kupił tableta, akcesoria do niego oraz koszulę męską. Pasją Kuby jest programowanie i modelowanie trójwymiarowe. Zakupiony sprzęt pomaga w testowaniu tego, co uda mu się stworzyć. W obecnej chwili uczy się języka C++. Otrzymane stypendium jest dla niego ogromnym wsparciem. Jakub w przyszłości chce zostać dobrym programistą. Chce brać udział w kursach, warsztatach programowych. W przyszłości chce stworzyć coś takiego, co będzie znane na całym świecie. Niestety wolontaryjnie nie udziela się. Jedynie wzbogaca siebie intelektualnie.DSC 0972
  3. Kacper Kleszczyński-obecnie absolwent Gimnazjum w Dywitach za otrzymane stypendium zakupił książki i statyw filmowy. Statyw pomaga mu w kręceniu filmów. Dzięki sprzętowi zdobył wyróżnienie w IV Ogólnopolskim festiwalu młodzieżowym w Olsztynku. Pragnie wzbogacać i udoskonalać sprzęt filmowy. Chce zrobić dużą produkcję, która będzie dawała mu radość i satysfakcję. Na rzecz klubu piłkarskiego „Burza Słupy” wykonał film promujący ten klub. Strona Kacpra http://fejek.pl/DSC 0974

         Komisja dokonała trafnego typowania stypendystów. Z satysfakcją trzeba przyznać, że stypendia zostały należycie wykorzystane. Przyznawanie takich stypendiów uczniom, którzy z pasją i chęcią rozwijają swoje talenty ma sens.