Stypendium „Laur” funkcjonujące przy Stowarzyszeniu „Nasze dzieci” w Dywitach.

Stowarzyszenie „Nasze Dzieci” działające przy Zespole Szkół w Dywitach już po raz drugi przyznało stypendia młodym ludziom z Zespołu Szkół w Dywitach, którzy realizują swoje pasje, zainteresowania, jednocześnie osiągając wysokie noty w nauce.

My, jako Stowarzyszenie,  chcemy wspierać uczniów uzdolnionych, którzy rozwijają swoje pasje i mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami. Ponadto kandydaci do stypendium muszą uzyskać wysoką średnią wyników w nauce, wykazywać się właściwą postawą oraz podejmować działania wolontariackie. Dla takich właśnie uczniów powstała inicjatywa przyznawania stypendium „Laur”.

W roku szkolnym 2015/2016 stypendystami zostali Pola Maciąg z kl. VI Szkoły Podstawowej i Jakub Czajkowski z kl. II Gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał Kacper Kleszczyński z kl. III Gimnazjum. Pierwsi laureaci otrzymali oprócz finansowego wsparcia statuetkę Laur. Swoje nagrody ulokowali właściwie. Pola realizuje się w tańcu oraz pracach na rzecz drugiego człowieka; Kacper kręci filmy promujące naszą gminę; Jakub realizuje siebie w dziedzinie programowania.

W minionym roku szkolnym 2016/ 2017 komisja miała bardzo trudny wybór. Spośród wielu złożonych wniosków wyłoniono w oparciu o kryteria stypendystów – Marię Jastrzębską z kl. VI Szkoły Podstawowej oraz Macieja Ossowskiego z kl. III Gimnazjum. Wyróżnienia otrzymali Alan Dżbik z kl. VI i Artur Hrymowicz z kl. III Gimnazjum.

Marysia z sukcesami ćwiczy taniec nowoczesny, Artur osiąga sukcesy w szachach na arenie międzynarodowej, Maciek rozwija swoje pasje językowe- szczególnie w języku angielskim, a Alan nie tylko pięknie gra na skrzypcach, ale i komponuje.

Pieniądze ze stypendium wykorzystali na rozwój zainteresowań i uzdolnień.

Wszystkim naszym stypendystom życzymy sukcesów w realizacji marzeń. Myślę, że w przyszłości o Was jeszcze usłyszymy.

Przyznawanie stypendium możliwe jest dzięki hojności sponsorów, koncertom, 1% podatku, zbiórkom wolontariuszy, kiermaszom rękodzielniczym.

Dziękujemy za wsparcie i liczymy na dalszą współpracę.

Już niebawem ponownie o nas usłyszycie.

W naszej szkole jest jeszcze wiele dzieci bardzo zdolnych, z różnymi pasjami. Pozwólmy im zaistnieć, odnaleźć się w świecie. Mamy nadzieję, że stypendium wspomoże oraz uhonoruje ich trud.

Pamiętajmy, że wspieranie rozwoju talentów to prezent, który może zmienić życie dziecka.

                                                                       Koordynator ds. stypendium Laur

Żach Joanna

DSC02901

DSC02904

DSC02905

IMG 8084

IMG 8085